2014-15 Boys & Girls
3A West Central / Southwest Bi-district
Basketball Tournament

 
                     
  

Return to South Kitsap Wolves Main Page





 
FIRST ROUND - February 12

 Game 1: at Peninsula 65 Mount Tahoma 54
 Game 2: at Lincoln 72 Hazen 60 (3OT)

 Game 3: at Auburn Riverside 56 North Thurston 53
 Game 4: at Columbia River 55 Auburn 21
 Game 5: at Foss 54 Sumner 46
 Game 6: at Kennedy Catholic 46 Prairie 45
 Game 7: at Wilson 71 Kelso 46
 Game 8: at Auburn Mountainview 61 Shelton 38

 QUARTERFINALS - February 14
  Game   9: Lincoln 68 Peninsula 54
  Game 10: Columbia River 63 Auburn Riverside 60
  Game 11: Foss 64 Kennedy Catholic 60
  Game 12: Wilson 67 Auburn Mountainview 59

 QUARTERFINALS - Consolation Bracket - February 14
  Game 13: Hazen 64 Mount Tahoma 60 (loser out)
  Game 14: North Thurston 52 Auburn 41 (loser out)
  Game 15: Prairie 53 Sumner 44 (loser out)
  Game 16: Kelso 62 Shelton 53 (loser out)

 SEMIFINALS - February 19
  Game 17: Lincoln 72 Columbia River 64
  Game 18: Wilson 89 Foss 83

 SEMIFINALS - Consolation Bracket - February 17
  Game 19: Auburn Mountainview 58 Hazen 54 (OT) (loser out)
  Game 20: Kennedy Catholic 58 North Thurston 42 (loser out)
  Game 21: Prairie 53 Auburn Mountainview 44 (loser out)
  Game 22: Peninsula 68 Kelso 54 (loser out)

 FINALS - February 19 - 21
  Game 23: Kennedy Catholic 60 Auburn Mountainview 44 (loser out)
  Game 24: Peninsula 46 Prairie 44 (2OT) (loser out)
  Game 25: Kennedy Catholic 79 Peninsula 63 (winner #5, loser #6 to state)
  Game 26: Foss 60 Columbia River 49 (winner #3, loser #4 to state)

  Game 27: Wilson 77 Lincoln 74 (winner #1, loser #2 to state)




 

 
FIRST ROUND - February 11
 Game 1: at Auburn Riverside 55 Mount Tahoma 41
 Game 2: at Wilson 72 Hazen 38

 Game 3: at Lakes 58 North Thurston 43
 Game 4: at Prairie 44 Bonney Lake 28
 Game 5: at Lincoln 58 Enumclaw 29
 Game 6: at Kennedy Catholic 46 Columbia River 36
 Game 7: at Central Kitsap 57 Kelso 54
 Game 8: at Sumner 57 Capital 31

 QUARTERFINALS - February 13
  Game   9: Wilson 61 Auburn Riverside 55
  Game 10: Prairie 64 Lakes 37
  Game 11: Lincoln 45 Kennedy Catholic 29
  Game 12: Sumner 50 Central Kitsap 39

 QUARTERFINALS - Consolation Bracket - February 13
  Game 13: Hazen 50 Mount Tahoma 49 (loser out)
  Game 14: Bonney Lake 50 North Thurston 44 (loser out)
  Game 15: Enumclaw 37 Columbia River 36 (loser out)
  Game 16: Kelso 54 Capital 29 (loser out)

 SEMIFINALS - February 18
  Game 17: Wilson 68 Prairie 61
  Game 18: Sumner 50 Lincoln 44

 SEMIFINALS - Consolation Bracket - February 16
  Game 19: Central Kitsap 65 Hazen 33 (loser out)
  Game 20: Kennedy Catholic 59 Bonney Lake 48 (loser out)
  Game 21: Lakes 58 Enumclaw 47 (loser out)
  Game 22: Auburn Riverside 50 Kelso 34 (loser out)

 FINALS - February 18 - 21
  Game 23: Central Kitsap 33 Kennedy Catholic 29 (loser out)
  Game 24: Lakes 52 Auburn Riverside 46 (loser out)
  Game 25: Central Kitsap 69 Lakes 41 (winner #5, loser #6 to state)
  Game 26: Prairie 73 Lincoln 64 (winner #3, loser #4 to state)

  Game 27: Wilson 59 Sumner 50 (winner #1, loser #2 to state)