2015-16 Boys & Girls 3A West Central / Southwest
Bi-district
Basketball Tournament


 
                     
  

Return to South Kitsap Wolves Main Page





 
FIRST ROUND - February 10

 Game 1: at Peninsula 62 Mount Tahoma 37
 Game 2: at Lincoln 69 Hazen 51

 Game 3: at Auburn Riverside 59 North Thurston 49
 Game 4: Enumclaw 52 at Columbia River 51
 Game 5: at Wilson 68 Sumner 46
 Game 6: at Kennedy Catholic 70 Kelso 42
 Game 7: at Foss 42 Prairie 40
 Game 8: at Auburn Mountainview 58 Auburn 39

 QUARTERFINALS - February 12
  Game   9: Peninsula 68 Lincoln 66
  Game 10: Enumclaw 65 Auburn Riverside 59
  Game 11: Wilson 62 Kennedy Catholic 54
  Game 12: Auburn Mountainview 77 Foss 63

 QUARTERFINALS - Consolation Bracket - February 12
  Game 13: Mount Tahoma 75 Hazen 66 (loser out)
  Game 14: North Thurston 64 Columbia River 39 (loser out)
  Game 15: Sumner 62 Kelso 46 (loser out)
  Game 16: Prairie 80 Auburn 57 (loser out)

 SEMIFINALS - February 17
  Game 17: Enumclaw 69 Peninsula 67 (OT)
  Game 18: Auburn Mountainview 61 Wilson 48

 SEMIFINALS - Consolation Bracket - February 15
  Game 19: Foss 99 Mount Tahoma 70 (loser out)
  Game 20: Kennedy Catholic 71 North Thurston 58 (loser out)
  Game 21: Auburn Riverside 58 Sumner 57 (loser out)
  Game 22: Lincoln 52 Prairie 48 (loser out)

 FINALS - February 17 & 19
  Game 23: Kennedy Catholic 66 Foss 59 (OT) (loser out)
  Game 24: Lincoln 83 Auburn Riverside 69 (loser out)
  Game 25: Lincoln 49 Kennedy Catholic 46 (winner #5, loser #6 to state)
  Game 26: Peninsula 67 Wilson 52 (winner #3, loser #4 to state)

  Game 27: Auburn Mountainview 62 Enumclaw 49 (winner #1, loser #2 to state)




 

 
FIRST ROUND - February 11
 Game 1: at Auburn Mountainview 70 Shelton 37
 Game 2: at Lincoln 54 Kennedy Catholic 30

 Game 3: at Bonney Lake 55 Capital 28
 Game 4: at Prairie 60 Enumclaw 27
 Game 5: at Wilson 56 Sumner 39
 Game 6: at Hazen 35 Kelso 32
 Game 7: Columbia River 50 at Central Kitsap 44
 Game 8: at Auburn Riverside 47 Peninsula 30

 QUARTERFINALS - February 13
  Game   9: Lincoln 54 Auburn Mountainview 19
  Game 10: Prairie 71 Bonney Lake 31
  Game 11: Wilson 73 Hazen 23
  Game 12: Auburn Riverside 57 Columbia River 26

 QUARTERFINALS - Consolation Bracket - February 13
  Game 13: Kennedy Catholic 44 Shelton 41 (loser out)
  Game 14: Enumclaw 35 Capital 25 (loser out)
  Game 15: Sumner 72 Kelso 63 (loser out)
  Game 16: Peninsula 42 Central Kitsap 39 (loser out)

 SEMIFINALS - February 18
  Game 17: Lincoln 56 Prairie 55
  Game 18: Auburn Riverside 54 Wilson 41

 SEMIFINALS - Consolation Bracket - February 16
  Game 19: Columbia River 57 Kennedy Catholic 50 (loser out)
  Game 20: Hazen 37 Enumclaw 30 (loser out)
  Game 21: Sumner 55 Bonney Lake 41 (loser out)
  Game 22: Auburn Mountainview 57 Peninsula 52 (OT) (loser out)

 FINALS - February 18 & 20
  Game 23: Columbia River 50 Hazen 42 (loser out)
  Game 24: Auburn Mountainview 43 Sumner 42 (loser out)
  Game 25: Auburn Mountainview 59 Columbia River 55 (winner #5, loser #6 to state)
  Game 26: Prairie 65 Wilson 42 (winner #3, loser #4 to state)

  Game 27: Lincoln 50 Auburn Riverside 33 (winner #1, loser #2 to state)